0

برای استفاده بهتر از سایت، به حساب تون وارد بشید

چرا کسب‌وکار اینترنتی خانگی، یکی از بهترین کارها است؟

  • 1400/03/16
  • 0

توی این نوشته، من می‌خوام بهتون اثبات کنم که چرا کسب‌وکار اینترنتی خانگی، یکی از بهترین کارهایی ئه که ما می‌تونیم انتخاب کنیم و به درآمد خوبی هم برسیم؟ چون من احساس کردم که هنوز کسانی هستن که به این موضوع، شک دارن؛ در حالی که خود من، قبلاً این مورد رو تجربه کرده‌ام و هنوز هم کسانی رو می‌بینم که دارن از این راه، کسب درآمد می‌کنن و ازش هم راضی هستن.

اگر نوشته‌ی مربوط به ایده‌ی کسب درآمد در منزل رو خونده باشید، حتماً می‌دونید که ما توی اون جا، ایده‌هایی رو بررسی کردیم که می‌تونیم توی منزل مون انجام بدیم و ازشون درآمد خوبی هم داشته باشیم. بعضی از اون ایده‌ها، ایده‌هایی بودن که می‌شد اون‌ها رو رشد داد و به درآمد اصلی و تنها درآمد مون تبدیل کرد و بعضی‌ها هم اون‌هایی بودن که می‌شد در کنار کار اصلی مون انجام بدیم و از اون راه هم درآمد خوبی داشته باشیم.

بنابراین، همون طور که خدمت تون گفتم، کارهای خانگی و کسب‌وکارهای خانگی، انواع مختلفی دارن؛ ولی به دلیل رسالتی که کارنتا داره (آموزش کسب‌وکارهای اینترنتی)، تمرکز ما بیش‌تر روی کارهایی ئه که با اینترنت می‌شه اون‌ها رو انجام داد و یا اون‌ها گسترش داد. برای همین ئه که باور دارم که کسب‌وکارهای اینترنتی خانگی، می‌تونه یکی از بهترین شغل‌ها توی دنیا باشه. البته شاید شما از این حرف من، تعجب کنید؛ ولی من در ادامه بهتون می‌گم که چرا؟

ولی خب، قبل از این که اون دلیل‌ها رو بررسی کنیم، بهتون پیشنهاد می‌کنم که این مقاله رو هم ببینید: کسب‌وکار اینترنتی خانگی چیست و چطور باید در آن موفق شد؟

چرا کسب‌وکار اینترنتی خانگی، یکی از بهترین کارها است؟

1- به سرمایه، نیاز نداره!

حتی اگر اینترنت رو هم در نظر نگیریم و بخوایم که یه کار خانگی ساده داشته باشیم، باز هم به سرمایه نیاز نداریم. بسته‌بندی حبوباب، ساخت جعبه‌های کادویی، ساخت گلدان‌های فانتزی، ساخت کیف‌های چرمی دست‌دوز و… . هیچ کدوم از این کارها، واقعاً سرمایه‌ای نیاز نداره. بلکه کارهایی هم هست که کارفرما، مواد اولیه یا وسیله‌های کار رو بهتون می‌ده.

البته این رو هم در نظر داشته باشید که منظور ما از سرمایه، یه مبلغ زیاد ئه؛ این که ما بخوایم برای کار مون، یه میز یا یه رایانه بخریم، سرمایه به شمار نمی‌ره. خرید این چیزها، آن چنان هزینه‌ای نیاز نداره که بخوایم اون رو سرمایه در نظر بگریم. سرمایه یعنی این که مثلاً برای راه‌اندازی یه لباس‌فروشی ساده، چند ده میلیون تومان باید پول داشته باشیم؛ ولی خب، حتی اگر هیچ پولی هم نداشته باشیم، با یه خرده قرض گرفتن، می‌تونیم مثلاً یه رایانه یا یه گوشی خوب بخریم.

2- به تخصص، نیاز نداره!

برای کسب درآمد در خانه، ایده‌هایی هستن که حتی شما به هیچ تخصصی هم نیاز ندارید. مثلاً تایپ کردن، چیزی ئه که به تخصص خاصی نیاز نداره و هر کسی با یه خرده تمرین می‌تونه متن‌های بلند رو تایپ کنه و برخی‌ها هم هستن که به تایپیست‌ها نیاز دارن. یکی از اون‌ها، خود من بودم که توی دوره‌ای، واقعاً وقت تایپ کردن متن‌های طولانی رو نداشتم و اون رو به کس دیگه‌ای واگذار کرده بودم.

بنابراین، برخی از کارهای خانگی هستن که تخصص آن چنانی نیاز ندارن و اگر هم نیاز باشه، چیزی ئه که با یه خرده تمرین می‌شه اون رو کسب کرد و کار رو آغاز کرد. البته این رو هم باید در نظر گرفت که ماهر شدن توی هر کاری، به مرور رخ می‌ده و شما باید در کنار کاری که انجام می‌دید، باید مهارت‌های خودتون رو هم بیش‌تر کنید.

3- به مجوز، نیاز نداره!

اگر توی ایران زندگی کنید و برای یه بار هم که شده، دنبال یه مجوز توی اداره‌ها گشته باشید، حتماً این مورد رو یکی از مهم‌ترین برتری‌های یه کسب‌وکار اینترنتی خانگی می‌دونید. تا اون جایی که من می‌دونم، کسی که توی منزل اش کار کنه، نیاز یه مجوز نداره و در واقع، کسب‌وکارهای خانگی، حتی اگر اینترنتی هم باشن، به مجوز خاصی نیاز ندارن؛ مگر اون‌هایی که به بهداشت مربوط می‌شن. اون هم برای این هست که شما بتونید توی سایت‌ها یا پلتفرم‌های معروف، کالا تون رو بفروشید؛ وگرنه توی محیط دوستانه‌ی خودتون، نیازی به مجوز نیست.

اگر فریلنسر (آزادکار) باشید و برای خودتون کار کنید (مثلاً طراحی سایت کنید) و فرد شناخته‌شده‌ای باشید، مجوز خاصی نیاز ندارید و اگر برای دیگران کار کنید، صاحب اون کسب‌وکار باید مجوزهای لازم رو داشته باشه.

4- رسیدن به درآمدهای بالا

متاسفانه یه عده هنوز شک دارن که می‌شه با یه کسب‌وکار اینترنتی خانگی به درآمد خوبی رسید! یه روز رو یاد ام هست که یکی از دوستان ازم پرسید: «به نظر تو، چه کاری خوب ئه؟». من هم گفتم: «کاری که محدودیتی توی میزان درآمد نداشته باشه!». یعنی هر چقدر بیش‌تر و یا بهتر و یا هوشمندانه‌تر کار کنی، درآمد بیش‌تری هم داشته باشی. یعنی جوری نباشه که برای میزان درآمد، سقف داشته باشه و نشه بیش‌تر از اون رو به دست آورد.

این موضوع، توی کسب‌وکارهای خانگی هست؛ یعنی محدودیتی توی کسب درآمد وجود نداره. مثلاً اگر شما طراح سایت یا سئوکار باشید، می‌تونید درآمدهای خوبی رو داشته باشید. این مورد برای کارهای خانگی دیگه هم درست ئه و شما می‌تونید به درآمدهای بالایی برسید. البته شرط همه‌ی این‌ها، این هست کار شما خوب باشه و هوشمندانه هم کار کنید و هرگز این جوری نیست که هر کسی که کاری رو آغاز کرد، سریع به درآمد بالایی هم برسه. برای همین ئه که ما آدم‌ها باید آموزش ببینیم تا بدونیم که باید چی کار کنیم؟

5- خطر و ریسک کمی داره!

معمولاً وقتی که از ریسک در کسب‌وکارها صحبت می‌شه، بیش‌تر ذهن‌ها به سمت سرمایه می‌ره و یکی از نخستین چیزهایی که به ذهن آدم می‌رسه، ورشکست شدن ئه. یعنی همیشه قبل از آغاز کردن یه کسب‌وکار، یکی از نگرانی‌ها این ئه که نکنه ورشکست بشیم و سرمایه مون از بین بره! برای همین ئه که می‌گم کار در منزل و داشتن یه کسب‌وکار اینترنتی خانگی، ریسک کمی داره؛ چون سرمایه‌ی کمی نیاز داره و ریسک خاصی نیست که ما رو تهدید کنه. پس، معمولاً کارهای ساده‌ای که در منزل (به صورت اینترنتی و یا غیر اینترنتی) انجام می‌شن، ریسکی ندارن.

6- یه کار همیشگی دارید!

برخی‌ها هستن که کار همیشگی رو کارمندی برای دولت می‌دونن؛ چون اون جوری فکر می‌کنن که امنیت شغلی دارن و سر هر ماه هم، یه درآمدی ثابتی رو به آدم می‌دن که می‌تونه روی اون، حساب کنه؛ ولی خب، تعریف من از کار همیشگی، چیز دیگه‌ای ئه. کار همیشگی از نظر من، یعنی کاری که بشه برای همیشه ازش درآمد داشت؛ نه این که برای همیشه بهمون حقوق بدن.

اگر کارمند بشیم، با محدودیت درآمد روبرو می‌شیم که در موردهای قبلی، توضیح دادم. البته نباید این رو هم فراموش کرد که دیگه واقعاً کارمند دولت بودن هم معنی نداره. چون دولت، استخدام آن چنانی نداره و دولت باید چند میلیون نفر رو استخدام کنه که کار داشته باشن؟ هرگز چنین چیزی، شدنی نیست. پس، اگر شما هم مثل من فکر می‌کنید، باید یه کار همیشگی رو برای خودتون بسازید. واقعاً باید بسازید.

ولی چه زمانی ما می‌تونیم یه کار همیشگی داشته باشیم؟ زمانی که یه تخصص و مهارت داریم که بازار داره؛ یعنی کسانی هستن که به مهارت یا تخصص ما نیاز دارن. اون جوری می‌شه که با یه خرده بازاریابی کردن، همیشه کار خواهیم داشت. تخصص هم چیزی نیست که نشه اون رو به دست آورد؛ هر کسی که یک تا دو سال توی یه کاری باشه، متخصص اون کار می‌شه و از اون به بعد، می‌تونه سفارش بگیره و درآمد خوبی هم داشته باشه. مثل تولید محتوا، سئوی سایت، بسته‌بندی‌های خاص، عروسک‌سازی و…

سخن پایانی

من فکر می‌کنم که اگر بی‌طرفانه قضاوت کنیم، با بررسی این موردهایی که خدمت تون گفتم، به سادگی می‌تونیم بفهمیم که چرا یه کسب‌وکار اینترنتی خانگی می‌تونه یکی از بهترین شغل‌هایی باشه که ما می‌تونیم انتخاب کنیم. هر کدوم از این موردها، یه مزیت بزرگ به شمار می‌ره و اون‌ها رو نباید دست کم بگیرید. اگر باز هم درباره‌ی این موضع سوالی دارید، حتماً اون رو از من بپرسید.

5 از 2 امتیاز

نویسنده

  • شهاب الدین دهنوی
  • شک نکنید که من برای تک‌تک محتواهای کارنتا زمان می‌ذارم تا بتونم چیزهای درستی رو بهتون آموزش بدم؛ چون آموزش‌های سطحی و پراکنده، به درد هیچ کسی نمی‌خوره و آدم رو بیش‌تر گمراه می‌کنه. اگر شما هم محتواهای من رو دوست دارید و براتون مفید بوده، می‌تونید با انتخاب یکی از گزینه‌های زیر، من رو مهمان کنید:

دیدگاه و امتیاز تون رو بذارید

اگر می‌خواید که بعداً بتونید همه‌ی دیدگاه‌ها تون رو ببینید و پیگیری کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم که اول، به حساب کاربری تون وارد بشید و بعد، کامنت و امتیاز بذارید. البته با این کار، یه کد تخفیف 20 درصدی رو هم برای اولین خرید تون دریافت می‌کنید.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>