0

برای استفاده بهتر از سایت، به حساب تون وارد بشید

تولید ویدیو با کم‌ترین هزینه؛ حتی با دوربین موبایل

 • ۱۳۹۸/۰۷/۲۰
 • ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
 • ۱۴

ویدیوی معرفی دوره

فقط کافی ئه که در وبسایت کارنِتا ثبت‌نام کنید تا یه کد تخفیف 20 درصدی رو دریافت کنید؛ همین حالا ثبت‌نام کنید. بعد از هر خرید هم، امتیاز می‌گیرید و بر اساس امتیاز تون، بهتون کد تخفیف داده می‌شه.

 • تخفیف 20 درصدی

  برای اولین خرید شما

 • فایل‌های دوره

  بعد از خرید، دانلود شون کنید

 • پشتیبانی دوره

  به صورت آنلاین و همیشگی

مدت دوره06:11:56
حجم فایل‌ها1.08 گیگابایت
نوع فایلویدیویی
فرمت فایل‌هاMP4

سرفصل‌های دوره

دوربین و ویژگی های اون

توی این بخش، به طور مفصل، درباره دوربین و انواع اون (دوربین موبایل و دوربین DSLR) صحبت می کنیم و حتی یه خرده می ریم سراغ بحث های تخصصی تر و حرفه ای تر تا شما، بی خبر از اون ها نباشید.

نورپردازی ساده و حرفه ای

توی این بخش، به طور کامل، اصول و ابزارهای نورپردازی حرفه ای رو توضیح می دیم و در آخر هم، روش هایی رو برای نورپردازی ساده و کم هزینه معرفی می کنیم.

ضبط صداهای بـاکیفیت

بارها، توی این دوره، من به این موضوع، اشاره می کنم که صدا، ۵۰ درصد از کیفیت یه ویدیو رو تشکیل می ده و برای همین، تا شده، درباره صدابرداری و انواع ابزارهایی که بهش نیاز داریم، توضیح دادیم و حتی رفتیم سراغ یه نرم افزار حرفه ای و نویزهای صدایی که ضبط کرده بودیم رو هم حذف کردیم.

ساخت دکور و استودیو

این بخش، یکی از بخش های هیجان انگیز این دوره ست که با جزئیات، درباره انواع دکورها و ترکیب بندی ها صحبت می کنیم و حتی در آخر هم، می ریم سراغ پرده کروماکی (پرده سبز) و یاد می گیریم که چطور با اون، کار کنیم و چطور با کم ترین هزینه، یه استودیوی ساده ولی حرفه ای، داشته باشیم.

ویرایش و تدوین ویدیو

خب دیگه، بعد از اون همه چیزی که یاد گرفتیم، حالا وقت اش شده که ویدیویی که ساختیم رو ویرایش و تدوین کنیم. در واقع، ما می ریم سراغ یه نرم افزار توو رایانه مون و با اون، ویدیو مون رو کامل می کنیم؛ مثلاً لوگو مون رو روی ویدیو می ندازیم، صدا و تصویر رو یکی می کنیم و…

نحوه کاهش حجم ویدیو

خب دیگه، حالا وقت اش شده که ویدیویی که تدوین کردیم رو برای پخش توی شبکه های اجتماعی یا برای ارسال به مخاطب ها مون آماده کنیم. برای همین، حتما ما نیاز داریم که حجم اون رو کم کنیم ولی خب، باید جوری باشه که کیفیت اش کم نشه! توی این بخش، این رو یاد می گیریم.

نکته های کوچیک و مهم

همیشه، توی هر کاری، نکته های کوچیک و ریزی هستن که اگر رعایت نکنیم، روی کیفیت کار مون تاثیر می ذارن و شاید واقعا کیفیت کار مون رو پایین بیارن. برای همین، توی این بخش، از اون نکته های کوچیک ولی مهم گفته ام.

نمونه‌های دوره

توضیح بیش‌تر

تا حالا شنیدید که می گن: «محتوا، پادشاه ئه»؟ در واقع، این جمله می خواد اهمیت کار تولید محتوا رو برای همه مشخص کنه و این رو برسونه که چه در کسب و کارهای اینترنتی و چه در بقیه ی کسب و کارها، چقدر محتوا و به ویژه، محتوای ویدیویی می تونه برای جذب مشتری و فروش بیشتر، می تونه اهمیت داشته باشه! برای همین ئه که باید بریم سراغ آموزش تولید محتوای ویدیویی!

تعارف که نداریم؛ این روزها، همه ما دیگه واقعا درگیر بدست آوردن پول و درآمد بیشتر هستیم و همیشه دنبال این هستیم که چطور می شه مشتری بیشتر و فروش بیشتری داشته باشیم؟ اصلا فرقی نمی کنه که کار ما چی باشه؛ چه یه دندان پزشک و چه یه معلم؛ به هر حال، همه مون دنبال درآمد و فروش بیشتری هستیم تا بتونیم از پس هزینه های کار و زندگی بر بیایم و حتی بتونیم پس انداز و سرمایه گذاری هم بکنیم.

اما مسئله ای که هست، این ئه که همه مون می دونیم که وضعیت مون چه جوری ئه ولی کم تر کسی از ما می دونه که چی کار باید بکنه که درآمد ش رو بیشتر کنه. می دونید چرا؟ چون خیلی از ما هنوز، این موضوع رو درک نکردیم که خیلی چیزها تغییر کرده و حتی بیشتر هم تغییر می کنه. هنوز، خیلی ها مون درک نکردیم که دیگه روش های فروش قدیمی، کارساز نیستن و ما باید بریم سراغ روش های جدید و دنیای جدیدی به نام «فضای مجازی». برای همین، من، توی کارنِتا، اول از همه، رفتم سراغ تولید محتوا و از بین همه روش های تولید محتوا، تولید محتوای ویدیویی رو انتخاب کردم که آموزش بدم.

می دونید چرا تولید محتوای ویدئویی رو قبل از همه انتخاب کردم که خدمت تون آموزش بدم؟ چون اگر شما، مهارت ساخت ویدیو رو بدونید و بدونید که چطور باید با مخاطب ها و مشتری ها تون، از طریق ویدیو، ارتباط بگیرید، من بهتون قول می دم که فروش شما، بیشتر می شه؛ چون شما می تونید که با مخاطب ها تون، ارتباط بگیرید و کاری کنید که اون ها بهتون اعتماد کنن و وقتی که چنین چیزی اتفاق افتاد، حتما فروش شما بیشتر می شه؛ چه برای فروش خدمت هایی که می دید و چه برای فروش کالاها تون.

شما در این دوره و با آموزش تولید ویدیو، هر چیزی که نیاز باشه که برای تولید یه ویدیوی حرفه ای بدونید رو یاد می گیرید و در واقع، این دوره، همه چیز رو از صفر تا صد توضیح می ده. حتی شما تولید ویدیو با موبایل و گوشی تون رو هم یاد می گیرید. بعد از این دوره، شما می تونید با همین موبایل و گوشی تون، ویدیوهای خوبی رو بسازید و برای مخاطب ها تون، نمایش بدید؛ جوری که خودتون هم باور تون نشه!

من، توی این دوره (آموزش تولید محتوای ویدیویی)، از تجربه ها م می گم تا شما، دیگه اون ها تجربه نکنید و بهتر از من عمل کنید. البته توی این دوره، فقط به گفتن نکته های ساده، بسنده نشده و حتی یه سری از مسائل تخصصی فیلم برداری، نورپردازی، صدابرداری و… هم گفته شده و حتی اصطلاح ها و ابزارهای حرفه ای این کار هم معرفی شده تا اگر شما خواستید که فیلم برداری و تولید ویدیو رو به طور حرفه ای تر دنبال کنید، از اون چیزها، بی خبر نباشید و از بقیه، حداقل یه قدم، جلو تر باشید. حتی نرم افزارهای ویرایش ویدیو و فیلم هم معرفی کرده م و با یکی دو تا شون، به طور دقیق، کار می کنیم و چیزهایی که نیاز باشه رو یاد می گیریم.

اگر شما از کسانی که کار شون، ساخت فیلم و ویدیو هستش، بپرسید، مطمئن باشید که یکی از اولین چیزهایی که درباره اش صحبت می کنن، هزینه تولید محتوای ویدیویی ئه. اون ها می گن که این کار، هزینه های زیادی داره. مثلا باید چند میلیون تومان برای خرید میکروفون هزینه کنیم و چند میلیون تومان هم، برای خرید یه دوربین DSLR خوب و… . ولی من، توی این دوره، جوری به شما تولید ویدیو رو آموزش می دم که با کم ترین هزینه، این کار رو بکنید حتی به شما مدل هایی از میکروفون و ابزارهای دیگه رو بهتون معرفی می کنم که اون ها رو تهیه کنید که هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسبی دارن؛ البته امیدوارم که زمانی که شما دارید این دوره رو می بینید، اون مدل ها، توی بازار باشن ولی خب، می تونید چیزهای بهتری هم گیر بیارید؛ چون همه ویژگی ها شون رو بهشون یاد می دم.

من بهتون قول می دم که بعد از این دوره و با این آموزش های تولید محتوای ویدیویی، هیچ چیز دیگه ای نیست که شما باید بدونید و به شجاعت تمام، می تونم بگم که این دوره آموزشی، یکی از کامل ترین دوره ها ست؛ ولی خب، اگر باز نیاز به آموزش موارد بیشتری باشه، حتما دوره رو بروزرسانی می کنم. دقیقا برای همین ئه که آموزش های رایگان تولید محتوا، قابل اعتماد نیستن؛ چون مسئولیتی در قبال آموزش هایی که به شما می دن، ندارن؛ چون هزینه ای رو از شما نگرفتن.

بیش‌تر بخونید «

سوال‌های متداول

مخاطب های این دوره، چه کسانی هستن؟

مخاطب این دوره، همه کسانی هستن که می خوان با تولید ویدیو، به هدف ها شون توی کسب و کار شون برسن. اگر هدف تون، فروش بیش تر یا جذب مخاطب های بیش تر یا گرفتن ارتباط بهتر با مخاطب ها تون ئه، پس حتما شما، یکی از مخاطب های این دوره هستید! اگر می خواید مثلا یه یوتیوبر (YouTuber) یا ویلاگر (vlogger) بشید یا اصلا، برای دل خودتون یا برای مسائل شخصی تون، ویدیوها تون رو بسازید، پس حتما شما هم به تهیه ی این دوره آموزشی، نیاز دارید.

آیا این دوره، پیش نیاز داره؟

نه. این دوره، هیچ پیش نیاز خاصی نداره. همین که شما یه رایانه یا یه گوشی موبایل داشته باشید که بتونید ویدیوهای این دوره آموزشی رو ببینید، کفایت می کنه. بعد، با توجه به نیاز تون، باید لوازم مورد نیاز برای تولید ویدیو رو تهیه کنید و ساخت ویدیو رو شروع کنید.

به نظر من، نه فقط توی این دوره، بلکه توی هر دوره ی آموزشی، مهم ترین پیشنیاز، این ئه که شما مصمم و جسور باشید و توی هر شرایطی، کم نیارید.

من، بعد از این دوره، چه چیزهایی رو یاد می گیرم؟

شما، بعد از این دوره، هر چیزی که در سرفصل های بالا گفته شده رو به طور کامل و دقیق، یاد می گیرید. توی این دوره، شما به طور حرفه ای، ولی به زبان ساده، از صفر تا صد تولید ویدیوهای حرفه ای رو با کم ترین هزینه، یاد می گیرید. من، توی این دوره، به قول معروف، بهتون ماهی گیری رو یاد می دیم تا شما بتونید حتی بیش تر از این حرف ها هم پیش برید؛ چون دیگه شما راه رو بلد می شید.

تفاوت این دوره با دوره های مشابه چی ئه؟

من، برای این آموزش، تا حالا، چنین دوره ای رو ندیده ام؛ ولی در کل، نه فقط این دوره، بلکه همه ی دوره های کارنتا، یه ویژگی مهم دارن؛ و اون هم، این ئه که شما تا همیشه، پشتیبانی دارید. همین ویژگی، باعث می شه که من، در کنار تون باشم و ایرادها رو با هم رفع کنیم. من، یه فروشنده نیستم، بلکه دوست شما هستم. برای همین، خودم رو موظف می دونم که تا جایی که می شه، کمک تون کنم.

ویژگی مهم دیگه ی دوره های کارنتا، این ئه که بروزرسانی می شن و این، یعنی این که اگر زمانی احساس کنم که چیزی باید به دوره، اضافه بشه، اضافه می کنم و شما بهش دسترسی دارید.

ولی ویژگی مهم تر دوره های کارنتا، این ئه که کاملا دوستانه و با مثال های کاربردی ولی دقیق و حرفه ای، توضیح داده می شن و همگی، یه موضوع رو از صفر تا صد، توضیح می دن. من، توی دوره های کارنتا، بنا نیست که پرت و پراکنده بگم.

ولی در کل، شما باید خودتون یه دوره رو تهیه کنید تا تفاوت دوره های کارنتا رو با بقیه، کاملاً درک کنید.

آیا توی این دوره، مثال های کاربردی، ارائه شده؟

بله. اصلاً یکی از ویژگی هایی که از همون ابتدای راه اندازی کارنتا، با خودم قرار گذاشتم که بهش اهمیت زیادی بدم، همین بود که تا جایی که می شه، نکته ها رو با مثال های کاربردی، توضیح بدم؛ و این موضوع، توی همه ی دوره های کارنتا، کاملاً رعایت شده.

فایل های ویدیویی و صوتی دوره ها، چه کیفیتی دارن؟

توی این مورد، می تونم بهتون اطمینان بدم که کیفیت همه ی فایل ها، واقعاً در حد عالی ئه. روی ویدیوها و صوت ها، ویرایش های خوبی انجام می شه که بهترین کیفیت رو تقدیم تون کنم. مثلا کیفیت ویدیوها، کم تر از HD و 720 پیکسل نیست و چه بسا، بیش تر باشه.

آیا سرفصل های این دوره رو به صورت جداگانه، می شه خرید؟

نه. چون دوره ی آموزشی، یعنی این که یه موضوع رو از صفر تا صد، توضیح بدی تا مخاطب های اون دوره، همه ی نکته ها رو درک کنن. برای همین، درست نیست که دوره ها رو تکه تکه کرد. این رو هم در نظر بگیرید که اگر بنا باشه که برای تک تک سرفصل ها، قیمتی رو تعیین کنم، حتماً هزینه ی کل دوره، بیش تر از چیزی می شه که الان، هست.

من تجربه ی خوبی از دوره‌های آنلاین ندارم!

من، نمی تونم این رو بگم که همه ی دوره های آموزشی، خوب و عالی هستن؛ چون هر مدرس، روش خودش رو داره. ولی می تونم این رو بگم که مهم ترین ویژگی دوره های آنلاین و دانلودی، این ئه که توی زمان شما، به شدت، صرفه جویی می کنه. این که شما توی هر زمان و مکانی، به ویدیوها دسترسی دارید و می تونید برای درک بهتر آموزش ها، اون ها رو بارها و بارها، ببینید.

همچنین، اگر سوال خاصی هم داشتید، می تونید به روش هایی که گفته شده، از من بپرسید. من، می تونم که با جرئت، خدمت تون عرض کنم که همه ی تلاش من، این ئه بتونم یادگیری رو براتون ساده کنم تا شما، دیگه دغدغه ی یادگیری رو نداشته باشید و بتونید فرصت بیش تری رو برای تمرین کردن و تسلط بیش تر روی مبحث ها داشته باشید.

چرا به جای خودآموزی، باید در دوره های شما شرکت کنم؟

چون ما باید دو تا عامل رو در نظر بگیریم: «زمان» و «روش آموزش». من، خودم، بارها و بارها، خودآموزی رو تجربه کرده ام؛ برای همین، به جرئت می تونم بگم که خودآموزی کردن، زمان خیلی زیادی رو ازتون می گیره؛ در حالی که فکر می کنم که توی دنیای امروز، هیچ ثروتی بالا­تر از زمان، نیست [چون دیگه بر نمی گرده]. اگر شما، توی یه دوره ی آموزشی، شرکت کنید، یعنی دارید توی کوتاه­ ترین زمان، همه چیز رو یاد می گیرید و شما، فرصت خیلی بیش­تری رو برای تمرین کردن و مسلط شدن دارید.

ولی این رو هم در نظر بگیرید که با شرکت کردن توی دوره، شما فقط مطالب تئوری رو یاد نمی گیرید؛ بلکه دارید از همه ی تجربه های اون مدرس هم، استفاده می کنید و چه چیزی مهم­تر از تجربه؟ البته آموزش دادن، روش­ ها و تکنیک­ های خودش رو داره که یه مدرس، همه ی تلاش اش، این ئه که مطالب رو در ساده ترین روش، به شما منتقل کنه و این، یعنی مسیر رو کاملا براتون هموار می کنه تا شما، زود تر به هدف های خودتون و کارکسب تون برسید.

نحوه ی پشتیبانی دوره، به چه صورت ئه؟

شما، از زمانی که دوره رو می خرید تا همیشه، پشتیبانی اون دوره رو دارید. ولی سوال های مربوط به هر دوره رو فقط توی همون صفحه ی دوره، پاسخ می دم تا بقیه ی دوستان هم بتونن اون ها رو ببینن. برای همین، لطفاً سوال های مربوط به هر دوره ی آموزشی رو توی همون صفحه ی مربوط به دوره، مطرح بفرمایید. ممنون ام.

من، چند تا سوال دارم درباره این دوره، چی کار کنم؟

من، پیشنهاد می کنم که سوال ها تون رو توی صفحه ی هر دوره، دیدگاه [کامنت] بذارید تا اگر اون، سوال بقیه دوستان هم هست، اون رو ببینن. من، هر روز، به سوال ها، جواب می دم. البته شما می تونید از طریق صفحه ی «تماس با من» هم، با من در ارتباط باشید.

من، نمی دونم که آیا این دوره، به درد ام می خوره یا نه؛ چی کار کنم؟

این که آیا این دوره ی آموزشی، برای شما، مناسب هست یا نه، به هدف شما، بستگی داره؛ ولی اصلا نگران نباشید! من بهتون کمک می کنم که اون رو بفهمید. شما از طریق بخش دیدگاه های این صفحه و یا از راه هایی که در صفحه «تماس با من» گفته شده، با من ارتباط بگیرید تا بهتون کمک کنم.

آیا می شه دوره های آموزشی رو برای من پست کنید؟

شما به سادگی می تونید فایل های هر دوره رو دانلود کنید؛ ولی خب، اگر نیاز به پست دارید، از طریق برگه ی «تماس با من»، با من ارتباط بگیرید که با دریافت یه هزینه ی اضافی، دوره های مد نظر تون رو براتون پست کنم.

آیا این دوره، آپدیت و بروزرسانی می شه؟

حتماً. اگر احساس کنم که این دوره یا هر دوره آموزشی دیگه ای از کارنِتا، به آپدیت و آموزش های بیشتری نیاز داره، حتما اون ها رو بروزرسانی می کنم. مطمئن باشید! پس اگر احساس کردید که چیزی گفته نشده، حتما به من بگید که اگر مناسب بود، اون رو به دوره، اضافه کنم.

البته نکته‌ی مهم‌تر، این ئه که اگر در آینده، مطلبی به صورت تصویری، صوتی و یا نوشتاری به این دوره اضافه شد، شما و همه‌ی خریدارها بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای می‌تونید اون رو دریافت کنید.

مدرس دوره

 • شهاب الدین دهنوی
 • باورکردنی نیست! این که ما با اینترنت بتونیم به میلیون‌ها نفر دسترسی داشته باشیم؛ ولی یه واقعیت ئه که ما باید هر چه زودتر، اون رو جدی بگیریم. شاید دیگه واقعاً تصور اش سخت نباشه که با اینترنت، چه کارهایی که می‌شه کرد! ولی خب، این هم مثل هر چیز دیگه‌ای، بلدی می‌خواد. شما چقدر از اون رو بلد هستید؟

مشاوره قبل از خرید

اگر احساس می‌کنید که قبل از خرید این محصول، به راهنمایی و مشاوره بیش‌تری نیاز دارید، شما به سادگی می‌تونید با من در ارتباط باشید:

 • تلگرام و واتس‌اپ با شماره‌ی 09202120219

 • ایمیل به نشانی karnetacom@gmail.com

اگر می‌خواید که من با شما تماس بگیرم، از طریق فرم زیر، اطلاعات تماس تون رو برای من بفرستید:

پشتیبانی هر کدوم از دوره‌های کارنتا، در همون صفحه‌ی دوره و در بخش دیدگاه‌ها، انجام می‌شه. پس، لطفاً سوال یا نظر رو دیدگاه (کامنت) بذارید. همچنین، اگر دوره‌ای رو تهیه کرده باشید، می‌تونید به کیفیت اون دوره، امتیاز بدید.

4.86 /5

میانگین امتیازها

از  7 نظر

6
1
متاسف ام که این رو می‌گم؛ ولی شما الان نمی‌تونید کامنت بذارید. برای این کار، شما اول باید به حساب کاربری تون، وارد بشید و برای وارد شدن، باید یه بار، توی سایت، ثبت‌نام کنید. البته با ثبت‌نام و عضو شدن توی کارنتا، شما یه کد تخفیف 20 درصدی رو هم برای اولین خرید تون دریافت می کنید.
 1. مهسا رضاییخریدار ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ ۱۱:۳۰

  سلام آقای دهنوی. یه سوال داشتم از شما. یه دوربین DSLR و یه موبایل هستن که قیمت هر دو تاش یکیه. هر دو تاشون هم ۲۴ مگاپیکسل دوربین دارن. به نظر شما کدوم رو من بخرم؟

  1. شهاب الدین دهنوی ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ ۱۲:۳۱

   سلام. من، توی این دوره توضیح دادم که مگاپیکسل، همه چیز نیست و کیفیت دوربین، به چیزهای دیگه ای هم بستگی داره. این که شما کدوم رو بخرید، به شرایط تون بستگی داره ولی کیفیت یه دوربین DSLR بهتر از اون گوشی ـه و می شه کارهای بیشتری باهاش کرد. ولی اگر مثلا موبایل تون رو برای انجام کارهای دیگه هم نیاز دارید و هزینه خرید هر دو تا رو ندارید، اگر من باشم، موبایل رو می گیرم.

 2. محسن میرزاییخریدار ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ ۱۴:۰۰

  سلام. واقعا دوه جامع و کاملی بود آقا دهنوی. تو این دوره، شما حتی چیزایی رو میگفتید ک بیشتر رو درک ما تمرکز داشت. من خودم معلم هستم و این رو کاملا درک میگنم. این دوره رو به همه پیشنهاد میکنم. بازم ممنون

  1. شهاب الدین دهنوی ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ ۱۶:۳۲

   ممنون آقای میرزایی عزیز. چقدر خوبه که این دوره، براتون مفید و موثر بوده. ممنون از پیشنهاد و لطف تون

 3. عرفان خداپناهخریدار ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ ۱۰:۱۴

  سلام. آقای دهنوی از من خواستند که اینجا نظرم را بگویم. واقعا این دوره، یک آموزش جامع است. جداً ممنون و من این دوره را به بقیه دوستان هم پیشنهاد می کنم. به من خیلی کمک کرد. من تقریبا هیچی از تولید ویدیوهای حرفه ای نمی دونستم.

  1. شهاب الدین دهنوی ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ ۱۲:۱۹

   ممنون از لطف تون آقای خداپناه عزیز. خداروشکر که این دوره، براتون موثر بوده.

 4. احمد مولاییخریدار ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ ۱۳:۳۵

  سلام آقای دهنوی. ممنون برای همه راهنمایی ها و آموزش ها تون. من می خوام برای ادیت بهتر و حرفه ای تر ویدیوها، یه لب تاب بگیرم. شما می تونید من رو راهنمایی کنید که چی بگیرم برای کار ویدیو و…؟

  1. شهاب الدین دهنوی ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ ۲۳:۱۰

   سلام. خواهش می‌کنم. ممنون از لطف تون. بله ولی می تونم چند تا راهنمایی کنم خدمت تون که به این موارد توی خرید لپ تاپ، دقت کنید:
   ۱- مهم ترین چیز، cpu یا همون پردازنده ست. چون نمی شه ارتقاش بعداً داد. یعنی نمی صرفه و کار درستی هم نیست. پس سعی کنید حتما پردازنده اش کم تر از core i5 نباشه. اصلا هم از نوع core A نگیرید. فقط مدل i باشه. پردازنده اش حتما از نوع H باشه، نه U و از ۵۰۰۰H هم بیشتر باشه.
   ۲- رم لپ تاپ تون حداقل ۸ گیگ باشه. البته رم رو می شه بعداً به سادگی ارتقا داد. ولی حتما از نوع DDR4 باشه.
   ۳- هادر دیسک اش اگه از نوع SSD باشه، عالیه. اگر نبود، مشکلی نیست. می شه بعداً عوض اش کرد.
   ۴- یاد تون باشه که یه خرده برای سیستم، بیش تر هزینه کنید که بعدا دردسر نشه براتون. چون هر روز قرار نیست که سیستم عوض کنید.
   زنده باشید.

 5. moj farahaniخریدار ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ ۱۶:۰۷

  سلام آقای دهنوی. متاسفانه من به مشکل برخوردم. فایل مربوط به طراحی دکور رو دانلود کرده بودم ولی امروز که دیدم، فقط تا وسط ویدیو، پلی می شه و بقیه ویدیو رو نشون نمیده. لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. شهاب الدین دهنوی ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ ۱۶:۲۹

   آقا/خانم فراهانی عزیز سلام. پیشاپیش، برای این مشکل، پوزش می خوام؛ گویا هر از چند گاهی ولی به ندرت، این اتفاق می افته و ما سعی کردیم که با بهبود سرور، این مشکل حل بشه ولی باز هم در دنیای اینترنت و سرور، این اتفاق ها می افته. خطاب به شما و بقیه دوستانی که این مشکل براشون پیش اومده: لطفا اون فایلی که ناقص دانلود شده رو دوباره دانلود کنید. همچنین، از منوی اصلی سایت، به بخش “خریدهای شما” تشریف ببرید و راهنمایی های اون جا رو به دقت بخونید. ممنون

 6. امیرعلیخریدار ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ ۰۹:۵۴

  سلام. آقای دهنوی. ممنون. آموزش کاملی بود و واقعا به درد من خورد. راستی شما برای دوره هاتون، مدرک رسمی هم صادر میکنید؟

  1. شهاب الدین دهنوی ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ ۱۲:۳۳

   سلام. خواهش می کنم. خیلی خوشحالم که دوره مفیدی بوده براتون. راستش، نه. فعلا مدرک صادر نمی کنیم و فکر هم نمی کنم که الان توی این بازار مهارتی، مدرک به درد تون بخوره. چون الان، همه، مهارت و رزومه ی شما رو می خوان؛ نه مدارک شما رو.

 7. mohammadخریدار ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ ۱۱:۱۵

  سلام آقای دهنوی. ممنون برای این آموزش ولی مباحثی که درباره camtasia گفتین خیلی سطحی و ساده است و مباحث بهتری میشد گفت. نرم افزار کم کردن حجم ویدیو معروفترین بود و حداقل میشد چند تا نرم افزار دیگه هم بگین. ولی با همه اینها آموزش خوبی بود

  1. شهاب الدین دهنوی ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ ۱۶:۰۹

   سلام. وقت تون به خیر. درباره‌ی نرم‌افزار کاهش حجمی که توی این دوره، آموزش داده شد، واقعاً یکی از حرفه‌ای‌ترین نرم‌افزارهایی هستش که داره الان استفاده می‌شه و وقتی که می‌شه از حرفه‌ای‌ترین نرم‌افزار استفاده کرد، چه نیازی به یادگیری مابقی نرم‌افزارها هستش که کارایی خوبی ندارن.
   اما درباره‌ی نرم‌افزار کمتازیا: توی این دوره، فقط اون بخش‌هایی که بهش نیاز داشتیم رو گفتم؛ وگرنه خود کمتازیا، چند ساعت، آموزش می‌خواد. در کل، سعی می‌کنم که کمتازیا رو توی یه دوره کوتاه دیگه، به طور کامل، توضیح بدم.