0

برای استفاده بهتر از سایت، به حساب تون وارد بشید

  • ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
  • ۰
برچسب

تبلیغات زیاد، چقدر می تونه توی فروش ما، تاثیر داشته باشه؟

ببینید! اول، باید مشخص کنیم که منظور مون از تبلیغ زیاد، چی ئه؟! اگر منظور مون از تبلیغ زیاد، این ئه که توی یه مدت کوتاه، یه تبلیغ فشرده ای رو داشته باشیم، به نظر من، تاثیر آن چنانی روی فروش، نمی ذاره. ولی اگر منظور مون از تبلیغات زیاد، این ئه که توی یه مدت نسبتاً طولانی [چند ماهه یا چند ساله]، تبلیغات زیاد ولی منظم و مستمری رو داشته باشیم، حتماً توی فروش مون، تاثیر می ذاره.

اصلا ویژگی ای که تبلیغات داره، این ئه که برای بلندمدت ئه. یعنی تبلیغات، برای بلندمدت، جواب می ده و فرقی هم نمی کنه که تبلیغات رو برای فروش محصولات تون بخواید یا فروش خدمات تون یا برای شناساندن برند تون یا خودتون [به عنوان یه پرسونال برندPersonal Brand] به تبلیغات، نیاز داشته باشید.

ویژگی تبلیغات، این ئه که توی بلندمدت، جواب می ده. چرا؟ چون مخاطب برای این که شما رو بشناسه تا دوره های آموزشی تون رو بخره یا اصلا برند شما رو بشناسه که محصول یا خدمت تون رو بخره، باید قبل از خرید، بهتون اعتماد کنه. خب، چه زمانی اون اعتماد، شکل می گیره؟ زمانی که یه رابطه ی بلندمدتی باشه. یه رابطه ی حداقل، چند روزه ای باشه. خب، حالا، اون رابطه، چه جوری شکل می گیره؟ وقتی که تبلیغات شما رو ببینه و به بازدیدکننده ی وبسایت یا اپلیکیشن یا پیج اینستاگرام تون، تبدیل بشه، کم کم، اون رابطه، شکل می گیره. ولی وقتی که شما توی یه مدت کوتاه، تبلیغات زیادی رو بدید، اون رابطه، شکل نمی گیره و کاربر، وقتی که تبلیغ شما رو توی سطح وب می بینه، فکر می کنه که تبلیغ شما هم یه پیام، مثل بقیه پیام ها ست و خیلی ساده، از کنار اش می گذره.

پس، ویژگی تبلیغات، این ئه که برای بلند مدت ئه و نکته ی دیگه، این ئه که هر چیزی، یه زمانی رو می خواد. دقیقاً نمی دونیم که ای ضرب المثل یا نقل قول، از چه کسی ئه ولی حرف خیلی خوبی ئه که می گه: «با باردار شدن ۹ تا مادر به طور همزمان، یه بچه، یه ماهه به دنیا نمی آد». برای به دنیا اومدن یه بچه، ۹ ماه، زمان نیاز ئه. برای تبلیغات هم همین جور ئه و در واقع، هر کاری، یه زمانی نیاز داره که به نتیجه برسه. ما نمی تونیم به این خاطر که پول زیادی داریم، فروش مون رو توی یه مدت کم و فشرده، خیلی زیاد کنیم. اگر هم چنین چیزی بشه، پایدار نیست.

به هر حال، هر چیزی، یه زمانی رو نیاز داره. مثلا توی کسب و کارهای اینترنتی، برای طراحی سایت تون، یه زمانی رو می خواید. برای این که کار تون، شکل و فرم پایدار خودش رو بگیره، یه زمانی رو می خواد. برای تبلیغات هم، همین ئه. برای این که فروش تون زیاد بشه؛ ولی یه فروش پایدار داشته باشید، چند ماه زمان می خواید که تبلیغ کنید.

البته تبلیغ کردن، بستگی به عامل های دیگه ای هم داره که توی فروش تون، تاثیر بذاره. این که چطور تبلیغ کنید و چقدر تبلیغ کنید و این که حوزه ی کاری تون، چی باشه؟! مثلا تبلیغ برای برند شخصی یا فروش دوره های آموزشی، دیر تر جواب می ده؛ ولی مثلا تبلیغ برای فروش محصول ها یا خدمات رایگان، خیلی بیش تر، جواب می ده. مثلا برای تبلیغ یه دوره ی آموزشی، حتما اون کاربر، توی بارهای اول و دوم و سوم که وبسایت شما رو می بینه، چیزی ازتون نمی خره. چون اول باید رابطه ای بین تون ایجاد بشه.

بنابراین، این که فقط تبلیغات زیادی داشته باشیم، خیلی روی فروش، تاثیر آن چنانی نمی ذاره. چیزهای دیگه ای هستش که روی فروش، تاثیر می ذاره. این که اون رابطه رو با کاربر، ایجاد کنید و بین تون، اعتمادی ایجاد بشه.

دیدگاه و امتیاز تون رو بذارید

متاسف ام که این رو می‌گم؛ ولی شما الان نمی‌تونید کامنت و امتیاز بذارید. برای این کار، اول باید به حساب کاربری تون، وارد بشید و برای وارد شدن، باید یه بار، توی سایت، ثبت‌نام کنید.