0

برای استفاده بهتر از سایت، به حساب تون وارد بشید

پرسونای مخاطب، چی ئه و چطور باید اون رو طراحی کرد؟

 • ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
 • ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
 • ۰

ویدیوی معرفی دوره

فقط کافی ئه که در وبسایت کارنِتا ثبت‌نام کنید تا یه کد تخفیف 20 درصدی رو دریافت کنید؛ همین حالا ثبت‌نام کنید. بعد از هر خرید هم، امتیاز می‌گیرید و بر اساس امتیاز تون، بهتون کد تخفیف داده می‌شه.

 • تخفیف 20 درصدی

  برای اولین خرید شما

 • فایل‌های دوره

  بعد از خرید، دانلود شون کنید

 • پشتیبانی دوره

  به صورت آنلاین و همیشگی

مدت دوره 01:17:42
حجم فایل‌ها 119 مگابایت
نوع فایل ویدیویی
فرمت فایل‌ها MP4

سرفصل‌های دوره

پرسونای مخاطب، یعنی چی و چه اهمیتی داره؟

توی این فصل، به طور کامل، با پرسونا آشنا می شیم و اون رو تعریف می کنیم و بعد، می ریم سراغ اهمیتی که پرسونای توی تبلیغات، فروش و تولید محتوا داره. تک تک این موارد رو بررسی می کنیم و بعد، یه نمونه پرسونای مخاطب رو با هم، می سازیم و روی اون، بحث می کنیم و در نهایت هم، می ریم سراغ تاثیری که پرسونا، توی بازاریابی و کل کسب و کار مون داره. البته از پرسونای منفی هم می گیم.

ویژگی های مهم یه پرسونای مخاطب خوب چی اند؟

همون جور که هر گردی، گردو نیست؛ هر پرسونایی هم پرسونای خوبی نیست. برای همین، توی این فصل از دوره، به طور دقیق، چند تا ویژگی مهم یه پرسونای خوب رو با هم بررسی می کنیم که اگر پرسونای مخاطب ما، اون ها رو نداشته باشه و اون ها رو رعایت نکنیم، در واقع، پرسونای خوبی نداریم و حتی می تونه به کار مون، آسیب هم بزنه.

چطور پرسونای مخاطب مون رو طراحی کنیم؟

توی آخرین فصل، دیگه می ریم سراغ شناخت مخاطب هدف مون و این که اطلاعات مون رو درباره اش، جمع آوری کنیم تا بتونیم یه پرسونای خوبی داشته باشیم. توی این فصل، همه ی روش های جمع آوری اطلاعات و هر چیزی که باید برای طراحی پرسونای مخاطب داشته باشیم رو می گیم.

نمونه‌های دوره

توضیح بیش‌تر

توی این دوره ی آموزشی، ما می خوایم که درباره ی پرسونای مخاطب، با هم صحبت کنیم. ولی خب، قبل از گفتن ویژگی های این دوره، بذارید با هم، یه خرده، رُک باشیم.

من فکر می کنم که همه مون، همیشه دنبال افزایش فروش و افزایش درآمد هستیم؛ حالا دیگه فرقی نمی کنه که اون افزایش فروش رو برای کار خودمون بخوایم یا برای کار یه نفر دیگه؛ مثلا برای شرکت یا کارخانه ای که توش داریم کار می کنیم. به هر حال، چه ما یه کارمند باشیم و چه یه کارفرما [یعنی کار، از خودمون باشه] همیشه، اون دو تا چیز رو می خوایم. یعنی افزایش فروش و افزایش درآمد.

ولی خب، سوال مهمی که این جا پیش می آد، این ئه که: «پس چرا فقط یه عده هستن که فروش و درآمد خوبی دارن؟» و خب، این سوال، سوال درستی هم هست.

درست ئه که همه ی ما، فروش زیادی رو می خوایم؛ ولی خب، متاسفانه همه مون نمی تونیم به اون میزان خوب از فروش برسیم و این مورد، سوال من هم بود که چرا این جوری می شه؟ چند هفته ای رو به این سوال، فکر کردم و کارهای مختلفی رو هم، بررسی کردم؛ تا این که به این نتیجه رسیدم که بحث فروش، دیگه مثل قبل نیست و دیگه نمی شه مثل چند سال قبل و به روش هایی که قبلاً اجرا می کردیم، فروش و درآمد خوبی رو داشته باشیم. برای همین، در آخر، به این نتیجه رسیدم که امروزه، فروش از ارتباطات می آد. یعنی هر چقدر که شما بتونید با مخاطب های هدف تون، ارتباط خوبی رو بگیرید، پس می تونید درآمد و فروش خوبی رو هم داشته باشیم. ولی سوال دیگه ای که برام پیش اومد، این بود که خب، چطور باید اون ارتباط درست و نزدیک رو با مخاطب گرفت؟

چند روزی رو هم به این سوال، فکر کردم که تا این که به یه کلیدواژه رسیدم؛ چیزی به نام «پرسونای مخاطب». بعد از یه خرده، تحقیق و بررسی، در نهایت، من به این نتیجه رسیدم که اگر ما می خوایم که ارتباط خوبی رو با مخاطب ها مون داشته باشیم، اول، باید بدونیم که اصلا اون مخاطب ها مون، چه جوری اند و چه ویژگی هایی دارن؟ اصلا چطور می شه با کسی، ارتباط نزدیک و خوبی رو گرفت، وقتی که اون رو نشناسیم؟ همین موضوع رو با توی دنیای واقعی هم داریم. یعنی ما معمولا بعد از یه مدتی که یه نفر رو زیر نظر گرفتیم و دیدیم که می تونیم باهاش دوست باشیم، تصمیم می گیریم که باهاش ارتباط بگیریم.

همین شد که من توی طراحی پرسونای مخاطب، عمیق تر شدم تا این که فهمیدم که بحث پرسونا، بحث خیلی گسترده ای ئه. یعنی ما علاوه بر پرسونای مخاطب، پرسونای مشتری، پرسونای خریدار و چند تا پرسونای دیگه رو هم داریم؛ ولی خب، شاید مهم ترین شون، همین پرسونای مخاطب باشه. چون وقتی که تعریف پرسونا و طراحی پرسونای مخاطب رو یاد بگیریم، دیگه بقیه رو خودمون می تونیم پیش ببریم.

برای همین، فکر کردم که بد نباشه که یه دوره ی کوتاه رو درباره ی پرسونای مخاطب و طراحی پرسونا، تهیه کنم که شما و بقیه ی دوستان هم بتونن ازش استفاده کنن؛ چون با یه نظرسنجی که انجام داده بودم، به این نتیجه رسیدم که خیلی ها، این موضوع رو نمی دونن.

چیزهایی که شما توی این دوره، یاد می گیرید، این ها هستن:

 • یه تعریف درست ولی ساده از پرسونا
 • دیدن چند نمونه پرسونای مخاطب
 • فرق پرسونای مخاطب با بقیه ی پرسوناها
 • ویژگی های یه پرسونای خوب
 • چطور مخاطب ها مون رو بشناسیم؟
 • چه نکته هایی رو برای شناخت مخاطب ها مون، رعایت کنم
 • و خیلی چیزهای دیگه.

من، مطمئن هستم که با دیدن این دوره، دید تون به مخاطب ها تون، عوض می شه و دید بهترین رو پیدا می کنید. پس، این دوره رو از دست ندید.

بیش‌تر بخونید «

سوال‌های متداول

چرا من باید طراحی پرسونای مخاطب رو یاد بگیرم؟

برای پیشرفت کسب و کار تون، برای فروش بیش تر، برای درآمد بیش تر، برای ارتباط بهتر با مخاطب ها تون، برای شناخت بهتر مخاطب ها تون، برای تبلیغات موثر با بازدهی خوب، و...

مخاطب های این دوره، چه کسانی هستن؟

 • همه ی کسانی که می خوان تاثیر پرسونای مخاطب رو توی کار شون بدونن
 • همه ی کسانی که یه کسب و کاری دارن [چه اینترنتی و چه غیر اینترنتی]
 • همه ی کسانی که می خوان فروش و درآمد خوبی از مخاطب ها شون داشته باشن
 • همه ی کسانی که می خوان مخاطب ها شون رو بهتر بشناسن
 • همه ی کسانی که می خوان ارتباط بهتری رو با مخاطب ها شون بگیرن
 • همه ی کسانی که می خوان وارد دنیای بازاریابی و تبلیغات بشن
 • و...

آیا این دوره، پیشنیاز داره؟

نه. این دوره، هیچ پیش نیاز خاصی نداره. همین که شما یه کامپیوتر یا یه موبایل داشته باشید، تا بتونید آموزش ها رو ببینید، کافی ئه.

من، بعد از این دوره، چه چیزهایی رو یاد می گیرم؟

شما، بعد از این دوره، هر چیزی که توی سرفصل ها گفته شده رو به طور کامل و دقیق، یاد می گیرید و بعد از این دوره، دید تون کاملا به کسب و کار تون و مخاطب ها تون، تغییر می کنه. شک نکنید.

تفاوت این دوره با دوره های مشابه چی ئه؟

نه فقط این دوره، بلکه همه ی دوره های کارنتا، یه ویژگی مهم دارن؛ و اون هم، این ئه که شما تا همیشه، پشتیبانی دارید. همین ویژگی، باعث می شه که من، در کنار تون باشم و ایرادها رو با هم رفع کنیم. من، یه فروشنده نیستم، بلکه دوست شما هستم. برای همین، خودم رو موظف می دونم که تا جایی که می شه، کمک تون کنم.

ویژگی مهم دیگه ی دوره های کارنتا، این ئه که بروزرسانی می شن و این، یعنی این که اگر زمانی احساس کنم که چیزی باید به دوره، اضافه بشه، اضافه می کنم و شما بهش دسترسی دارید.

ولی ویژگی مهم تر دوره های کارنتا، این ئه که کاملا دوستانه و با مثال های کاربردی ولی دقیق و حرفه ای، توضیح داده می شن و همگی، یه موضوع رو از صفر تا صد، توضیح می دن. من، توی دوره های کارنتا، بنا نیست که پرت و پراکنده بگم.

ولی در کل، شما باید خودتون یه دوره رو تهیه کنید تا تفاوت دوره های کارنتا رو با بقیه، کاملاً درک کنید.

آیا توی این دوره، مثال های کاربردی، ارائه شده؟

بله. اصلاً یکی از ویژگی هایی که از همون ابتدای راه اندازی کارنتا، با خودم قرار گذاشتم که بهش اهمیت زیادی بدم، همین بود که تا جایی که می شه، نکته ها رو با مثال های کاربردی، توضیح بدم؛ و این موضوع، توی همه ی دوره های کارنتا، کاملاً رعایت شده.

فایل های ویدیویی و صوتی دوره ها، چه کیفیتی دارن؟

توی این مورد، می تونم بهتون اطمینان بدم که کیفیت همه ی فایل ها، واقعاً در حد عالی ئه. روی ویدیوها و صوت ها، ویرایش های خوبی انجام می شه که بهترین کیفیت رو تقدیم تون کنم. مثلا کیفیت ویدیوها، کم تر از HD و 720 پیکسل نیست و چه بسا، بیش تر باشه.

آیا سرفصل های این دوره رو به صورت جداگانه، می شه خرید؟

نه. چون دوره ی آموزشی، یعنی این که یه موضوع رو از صفر تا صد، توضیح بدی تا مخاطب های اون دوره، همه ی نکته ها رو درک کنن. برای همین، درست نیست که دوره ها رو تکه تکه کرد. این رو هم در نظر بگیرید که اگر بنا باشه که برای تک تک سرفصل ها، قیمتی رو تعیین کنم، حتماً هزینه ی کل دوره، بیش تر از چیزی می شه که الان، هست.

من تجربه ی خوبی از دوره‌های آنلاین ندارم!

من، نمی تونم این رو بگم که همه ی دوره های آموزشی، خوب و عالی هستن؛ چون هر مدرس، روش خودش رو داره. ولی می تونم این رو بگم که مهم ترین ویژگی دوره های آنلاین و دانلودی، این ئه که توی زمان شما، به شدت، صرفه جویی می کنه. این که شما توی هر زمان و مکانی، به ویدیوها دسترسی دارید و می تونید برای درک بهتر آموزش ها، اون ها رو بارها و بارها، ببینید.

همچنین، اگر سوال خاصی هم داشتید، می تونید به روش هایی که گفته شده، از من بپرسید. من، می تونم که با جرئت، خدمت تون عرض کنم که همه ی تلاش من، این ئه بتونم یادگیری رو براتون ساده کنم تا شما، دیگه دغدغه ی یادگیری رو نداشته باشید و بتونید فرصت بیش تری رو برای تمرین کردن و تسلط بیش تر روی مبحث ها داشته باشید.

چرا به جای خودآموزی، باید در دوره های شما شرکت کنم؟

چون ما باید دو تا عامل رو در نظر بگیریم: «زمان» و «روش آموزش». من، خودم، بارها و بارها، خودآموزی رو تجربه کرده ام؛ برای همین، به جرئت می تونم بگم که خودآموزی کردن، زمان خیلی زیادی رو ازتون می گیره؛ در حالی که فکر می کنم که توی دنیای امروز، هیچ ثروتی بالا­تر از زمان، نیست [چون دیگه بر نمی گرده]. اگر شما، توی یه دوره ی آموزشی، شرکت کنید، یعنی دارید توی کوتاه­ ترین زمان، همه چیز رو یاد می گیرید و شما، فرصت خیلی بیش­تری رو برای تمرین کردن و مسلط شدن دارید.

ولی این رو هم در نظر بگیرید که با شرکت کردن توی دوره، شما فقط مطالب تئوری رو یاد نمی گیرید؛ بلکه دارید از همه ی تجربه های اون مدرس هم، استفاده می کنید و چه چیزی مهم­تر از تجربه؟ البته آموزش دادن، روش­ ها و تکنیک ­های خودش رو داره که یه مدرس، همه ی تلاش اش، این ئه که مطالب رو در ساده ترین روش، به شما منتقل کنه و این، یعنی مسیر رو کاملا براتون هموار می کنه تا شما، زود تر به هدف های خودتون و کارکسب تون برسید.

نحوه ی پشتیبانی دوره، به چه صورت ئه؟

شما، از زمانی که دوره رو می خرید تا همیشه، پشتیبانی اون دوره رو دارید. ولی سوال های مربوط به هر دوره رو فقط توی همون صفحه ی دوره، پاسخ می دم تا بقیه ی دوستان هم بتونن اون ها رو ببینن. برای همین، لطفاً سوال های مربوط به هر دوره ی آموزشی رو توی همون صفحه ی مربوط به دوره، مطرح بفرمایید. ممنون ام.

من، چند تا سوال دارم درباره ی این دوره، چی کار کنم؟

من، پیشنهاد می کنم که سوال ها تون رو توی صفحه ی هر دوره، دیدگاه [کامنت] بذارید تا اگر اون، سوال بقیه دوستان هم هست، اون رو ببینن. من، هر روز، به سوال ها، جواب می دم. البته شما می تونید از طریق صفحه ی «تماس با من» هم، با من در ارتباط باشید.

من، نمی دونم که آیا این دوره، به درد ام می خوره یا نه؛ چی کار کنم؟

این که آیا این دوره ی آموزشی، برای شما، مناسب هست یا نه، به هدف شما، بستگی داره؛ ولی اصلا نگران نباشید! من بهتون کمک می کنم که اون رو بفهمید. شما از طریق بخش دیدگاه های این صفحه و یا از راه هایی که در صفحه «تماس با من» گفته شده، با من ارتباط بگیرید تا بهتون کمک کنم.

آیا می شه دوره های آموزشی رو برای من پست کنید؟

شما به سادگی می تونید فایل های هر دوره رو دانلود کنید؛ ولی خب، اگر نیاز به پست دارید، از طریق برگه ی «تماس با من»، با من ارتباط بگیرید که با دریافت یه هزینه ی اضافی، دوره های مد نظر تون رو براتون پست کنم.

آیا این دوره، آپدیت و بروزرسانی می شه؟

حتماً. اگر احساس کنم که این دوره یا هر دوره آموزشی دیگه ای از کارنِتا، به آپدیت و آموزش های بیشتری نیاز داره، حتما اون ها رو بروزرسانی می کنم. مطمئن باشید! پس اگر احساس کردید که چیزی گفته نشده، حتما به من بگید که اگر مناسب بود، اون رو به دوره، اضافه کنم.

البته نکته‌ی مهم‌تر، این ئه که اگر در آینده، مطلبی به صورت تصویری، صوتی و یا نوشتاری به این دوره اضافه شد، شما و همه‌ی خریدارها بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای می‌تونید اون رو دریافت کنید.

مدرس دوره

 • شهاب الدین دهنوی
 • باورکردنی نیست! این که ما با اینترنت بتونیم به میلیون‌ها نفر دسترسی داشته باشیم؛ ولی یه واقعیت ئه که ما باید هر چه زودتر، اون رو جدی بگیریم. شاید دیگه واقعاً تصور اش سخت نباشه که با اینترنت، چه کارهایی که می‌شه کرد! ولی خب، این هم مثل هر چیز دیگه‌ای، بلدی می‌خواد. شما چقدر از اون رو بلد هستید؟

مشاوره قبل از خرید

اگر احساس می‌کنید که قبل از خرید این محصول، به راهنمایی و مشاوره بیش‌تری نیاز دارید، شما به سادگی می‌تونید با من در ارتباط باشید:

 • تلگرام و واتس‌اپ با شماره‌ی 09202120219

 • ایمیل به نشانی karnetacom@gmail.com

اگر می‌خواید که من با شما تماس بگیرم، از طریق فرم زیر، اطلاعات تماس تون رو برای من بفرستید:

پشتیبانی هر کدوم از دوره‌های کارنتا، در همون صفحه‌ی دوره و در بخش دیدگاه‌ها، انجام می‌شه. پس، لطفاً سوال یا نظر رو دیدگاه (کامنت) بذارید. همچنین، اگر دوره‌ای رو تهیه کرده باشید، می‌تونید به کیفیت اون دوره، امتیاز بدید.

0.00 /5

میانگین امتیازها

از  0 نظر

متاسف ام که این رو می‌گم؛ ولی شما الان نمی‌تونید کامنت بذارید. برای این کار، شما اول باید به حساب کاربری تون، وارد بشید و برای وارد شدن، باید یه بار، توی سایت، ثبت‌نام کنید. البته با ثبت‌نام و عضو شدن توی کارنتا، شما یه کد تخفیف 20 درصدی رو هم برای اولین خرید تون دریافت می کنید.